autor:
Václav Štursa ml.
publikováno:
24.5.2019

Chytrý Kverneland Turbo T i-Tiller

Vyšší přínos pro provozovatele a životní prostředí

Zpracování půdy je intenzivní operace, která vyžaduje sílu, správný pohyb a míchání. Pěkný povrch s dokonale urovnanou půdou je nezbytný pro následující kroky přípravy půdy, které nakonec zajistí dokonalý růst semen. Počasí a půdní podmínky se liší. Proto musí mít kultivátor velkou flexibilitu a schopnost provést práci nejlepším efektivním způsobem za co nejmenších provozních nákladů.

Kverneland Turbo T i-Tiller byl navržen tak, aby poskytoval nejlepší pracovní kvalitu s nejvyšším výkonem a zároveň zajišťoval nejnižší provozní náklady. Z tohoto důvodu jsou nastavení hloubky a uyrovnávání přímo řízena z kabiny traktoru terminálem ISOBUS. Nastavení hloubky je navíc spojeno s dynamickou kontrolou trakce On-The-Go, která šetří palivo. Automatická ochrana proti přetížení nazvaná Auto-Protect chrání rám stroje. Prostoje stroje seřizováním je slovo včerejší.

Kverneland Turbo T i-Tiller s dynamickou kontrolou trakce On-The-Go - více výhod pro obsluhu a životní prostředí

Dynamická regulace trakce společně s nastavení pracovní hloubky včetně seřízení urovnávání u stroje Turbo T i-Tiller šetří čas a zvyšuje pracovní rychlost.

Pracovní hloubku stroje a výšku urovnavacího zařízení lze snadno nastavit stisknutím tlačítka na terminálu. Systém SmartTurbo T i-Tiller automaticky spustí všechny hydraulické válce! Nastavení hloubky vpředu / vzadu lze provést kdykoliv při práci v závislosti na půdních podmínkách

Traktor a kultivátor dosahují nejpozitivnější synergie: snižuje se spotřeba paliva. Dynamická kontrola trakce On-the-Go přenáší váhu z předních kol kultivátoru na závěs traktoru, aby traktor získal lepší přilnavost a trakci. V kopcovitých podmínkách je tlak neustále nastavován tak, aby byl vždy udržován zvolený tlak. Výsledkem je nižší spotřeba pohonných hmot, nižší opotřebení pneumatik, menší prokluz, lepší struktura půdy a menší utužení.

Systém ochrany proti přetížení Auto-Protect reaguje na překážky nebo boční síly (vpravo / vlevo nebo obě dohromady). Inteligentní systém zvedne stroj, pokud hodnoty překročí určitou významnou úroveň, např. pokud obsluha nesprávně posoudí postižené síly na stroji nebo je zneužije otáčením stroje bez zvedání nebo překračování nejvyšší tahové síly. To zaručuje delší životnost a lepší hodnotu stroje při následném prodeji.

Chytrá řešení jako jsou dynamické řízení trakce a funkce Auto-Depth pomáhají obsluze používat stroj Turbo T i-Tiller při optimalizovaných otáčkách traktoru a s precizním nastavením stroje. Doplňkové informace jako jsou výkon za hodinu, počitadlo ha můžete využít k zadokumentování.

A konečně, inteligentní řešení na stroji Turbo T i-Tiller šetří palivo, zvyšují komfort pro obsluhu, prodlužují životnost stroje a chrání životní prostředí tím, že zamezuje zhutnění půdy.

 

<< zpět

 

více článků zde
BISO Česká republika BISO Schrattenecker, odštěpný závod   Čebín 444, 664 23 Čebín, Czech republic IČ: 06500277 / DIČ: CZ684283486   www.biso.eu / info@biso.eu   Zásilky pro administrativu: Sedlec 338, 691 21 Sedlec u Mikulova, Česká republika
BISO Slovenská republika BISO Schrattenecker, s.r.o.   Horná 70/13, 974 01 Banská Bystrica, Slovakia IČ: 36747343 / DIČ: SK2022361649   www.biso.eu / info@biso.eu   Zásilky pro administrativu: Ul. 1. Mája, SK - 947 01 Hurbanovo, Slovensko