Predvádzali sme rosič CIMA NEW PLUS 50 GOLD

Predvádzali sme rosič CIMA NEW PLUS 50 GOLD

Rosič CIMA v akcii

Náš zákazník obhospodaruje 10 ha a má vysadený Rizling, Chardonnay, Pinnot noir, Cabernet Sauvignon. Vinohrad má len dva roky a tento rok bude jeho prvý zberový.

CIMA –  variabilita, ktorá sa prispôsobí všetkým potrebám

CIMA – variabilita, ktorá sa prispôsobí všetkým potrebám

Prispôsobenie sa všetkým potrebám zákazníkov

V našich článkoch o prémiových rosičoch CIMA sme sa doposiaľ venovali témam ako šetrenie vody, dokonalé pokrytie a tým účinnejšia ochrana rastlín, viac práce jedným prejazdom a pod. Týmito jeho vlastnosťami sa dá ušetriť nemalé množstvo finančných prostriedkov pri ošetrovaní Vašich viníc či sadov. Toto všetko prispieva k tomu, že o rosičoch CIMA hovoríme ako o PRÉMIOVÝCH. Ale to stále nie je všetko, čo robí CIMU exkluzívnou.

Kloubový rosič CIMA v akci u Mikulova

Kloubový rosič CIMA v akci u Mikulova

CIMA LINK 50 při testování u zákazníka

Během minulých měsíců jsme u našeho zákazníka předváděli kloubový rosič CIMA LINK. Ve videu níže se můžete podívat na záznam z tohoto vydařeného dne.

Systém E.P.A. – presné dávkovanie!

Systém E.P.A. – presné dávkovanie!

Voliteľná výbava k rosičom CIMA

V minulosti sme písali o technológii LOW VOLUME, systému DOURO alebo o hlave MULTI - VITIS 6. Ako voliteľná výbava k rosičom CIMA je možné namontovať systém E.P.A., o ktorom bude dnešný článok.

Vyšší výkon za menej peňazí - to je CIMA

Vyšší výkon za menej peňazí - to je CIMA

Dva rady jediným prejazdom!

O tom, ako používať menej vody, robiť menej prejazdov na naplnenie nádrže a tým šetriť čas a peniaze s technológiou LOW VOLUME, sme už písali tu. Vďaka mnohým riešeniam a individuálnemu prístupu ku každému zákazníkovi talianskeho výrobcu prémiových rosičov CIMA sa dá šetriť ešte viac.

Šesť  hláv a štyri kanóny: hlava CIMA Multi - Vitis 6

Šesť hláv a štyri kanóny: hlava CIMA Multi - Vitis 6

Exkluzívne technické riešenia CIMA

Dnes Vám predstavíme jedno z ďalších jedinečných riešení od talianskeho výrobcu prémiových rosičov CIMA, ktorý je známy svojím individuálnym prístupom ku každému zákazníkovi, aby uspokojil všetky jeho potreby, pričom veľký dôraz kladie na životné prostredie.

Optimálne riešenie pre úzke vinohrady!

Optimálne riešenie pre úzke vinohrady!

Máte úzke rady vo vinohradoch?

Taliansky výrobca prémiových rosičov CIMA má riešenie aj pre vás! Rosič navrhnutý a vyrobený špeciálne pre francúzsky trh v oblasti Alsaska, kde sa vinič pestuje v úzkych radoch o šírke 150cm.

Medzinárodný úspech prémiových rosičou CIMA

Medzinárodný úspech prémiových rosičou CIMA

Technická inovácia roka 2020

Postrekovacie zariadenie, ktoré poskytuje stále vyššiu úroveň ochrany životného prostredia.

Revolučné pneumatické rosiče pre profesionálov dorazili!

Revolučné pneumatické rosiče pre profesionálov dorazili!

Predvádzacie stroje CIMA

Máme pre Vás pripravené predvádzacie stroje CIMA NEW PLUS 50 GOLD 600L, CIMA LINK 1000 SUPER a CIMA BLITZ 50 1000L.

Otáčajte sa spoľahlivo a bezpečne so CIMA LINK50

Otáčajte sa spoľahlivo a bezpečne so CIMA LINK50

Revolučný rosič

Máte málo miesta na konci radu? Musíte sa otáčať na päte? Kardan Vám nedovolí otočiť sa? Máme pre Vás To najlepšie riešenie!

Revolúcia v šetrenia vody vo vinohrade

Revolúcia v šetrenia vody vo vinohrade

Technológie Low Volume rosičov CIMA

Všetci vieme, že voda je potrebným nosičom na účinnú distribúciu poľnohospodárskych chemikálií na získanie efektívnej ochrany voči chorobám a škodcom. Použitím jedinečného systému od spoločnosti CIMA môžete pri postrekovaní našimi rosičmi ušetriť obrovské množstvo vody, použitím technológie „LOW VOLUME“.

Výroba prémiových rosičou CIMA

Výroba prémiových rosičou CIMA

Špecializovaný výrobca zo srdca Talianska

V dňoch 17. - 18.10.2019 sme navštívili výrobný závod talianskeho výrobcu rosičov CIMA (číta sa ČIMA), kde sme si prezreli výrobné postupy moderných pneumatických rosičov s technológiou LOW VOLUME. Firma CIMA bola založená v roku 1974 a nachádza sa v malebnom prostredí, vo vinárskej oblasti severného Talianska v provincii Pavia v Montu Beccaria, ktorá je známa kvalitou svojich viníc a vína.

Revoluční rosiče pro opravdové profesionály

Revoluční rosiče pro opravdové profesionály

Špička mezi nesenými a taženými rosiči z Itálie

Přinášíme Vám novinky z vinařské a sadařské techniky. Společnost BISO Schrattenecker nově nabízí ve svém sortimentu rosiče a rozmetadla od specializovaného výrobce CIMA s vývojem a výrobou přímo v srdci severní Itálie, které vynikají inovacemi opírajícími se o dlouholeté zkušenosti v terénu. Výroba na míru dokáže reagovat i na ty nejnáročnější požadavky – od postřiků 4 řádků vinice během jednoho průjezdu až po ošetření palem v Malaysii či kiwi na Novém Zélandu. Na rosiče CIMA spoléhají tisíce uživatelů po celém světě.

CIMA - řešení pro každou aplikaci

CIMA - řešení pro každou aplikaci

Individuální přístup pro maximální produktivitu

Rosiče CIMA jsou známy jak pro rozsáhlý výběr typů rosičů, tak pro svou velkou paletu aplikačních hlav pro téměř každé využití. Snažíme se vždy najít ideální řešení pro každého zákazníka.

První revoluční rosič CIMA v ČR a SK

První revoluční rosič CIMA v ČR a SK

Možnost vyzkoušení pokrokové technologie

Je to tu! První předváděcí rosič prémiového výrobce CIMA z Itálie dorazil na naše středisko BISO Hurbanovo. Aktuálně chystáme aktivní předvádění u našich zákazníků. Máte také zájem vyzkoušet si rosič CIMA? Neváhejte nás kontaktovat!

CIMA - aplikácia síry pre sady a vinice

CIMA - aplikácia síry pre sady a vinice

CIMA Minisolf, S420 – S430

O aplikácii práškovej síry ako možnosti riešenia múčnatky vo vinohradoch asi mnohí z nás už počuli.
Návratom k tejto technológii možno opäť doplniť plán ochrany, aj v súvislosti s novými pravidlami pre integrovanú ochranu a redukciou počtu povolených postrekov. O možnostiach použitia elementárnej síry, konkrétne prípravku Solfex hovoril na vinohradnícko-vinárskom seminári v Strekove zástupca spoločnosti Biocont Laboratory

Rosič CIMA BLITZ 50 - 1000L - PŘEDVÁDĚCÍ STROJ

Rosič CIMA BLITZ 50 - 1000L - PŘEDVÁDĚCÍ STROJ

Nahradí standardní rosič do vinic a sadů o objemu 1600l

Model BLITZ 50 – tažený nízko objemový rosič s pneumatickou atomizací vycházející z principu Venturiho trubice umožňuje aplikaci chemické ochranné látky s nízkou spotřebou vody. Robustní a kompaktní, precizní při aplikaci přesných dávek chemikálie, přesně funguje na různých typech povrchů a garantuje výbornou kvalitu práce za různých podmínek. Umožňuje vysoké výkony s nízkými provozními náklady a nízkými náklady na údržbu stroje.

Rosič CIMA BLITZ 45 - 800L

Rosič CIMA BLITZ 45 - 800L

Nahradí standardní rosič do vinic a sadů o objemu 1200l

Model BLITZ 45 – tažený nízko objemový rosič s pneumatickou atomizací vycházející z principu Venturiho trubice umožňuje aplikaci chemické ochranné látky s nízkou spotřebou vody. Robustní a kompaktní, precizní při aplikaci přesných dávek chemikálie, přesně funguje na různých tepech povrchů a garantuje výbornou kvalitu práce za různých podmínek. Umožňuje vysoké výkony s nízkými provozními náklady a nízkými náklady na údržbu stroje.

Rosič CIMA LINK 50 - 1000L

Rosič CIMA LINK 50 - 1000L

Nahradí standardní rosič do vinic a sadů o objemu 1600l

Model LINK 50 – tažený kloubová nízko objemový rosič s pneumatickou atomizací vycházející z principu Venturiho trubice umožňuje aplikaci chemické ochranné látky s nízkou spotřebou vody. Ventilátorová skupina je uchycena přímo v tříbodovém závěsu traktoru. Středový kloub umožnuje stroji maximální zalomení při zatáčení bez použití homokinetického kardanu. Díky celé škále možnosti nastavení podvozku jede zadní vozík ve stopách traktoru. Robustní a kompaktní, precizní při aplikaci přesných dávek chemikálie, přesně funguje na různých typech povrchů a garantuje výbornou kvalitu práce za různých podmínek. Umožňuje vysoké výkony s nízkými provozními náklady a nízkými náklady na údržbu stroje.

Rosič CIMA BLITZ 55 - 2000L

Rosič CIMA BLITZ 55 - 2000L

Nahradí standardní rosič do vinic a sadů o objemu 3200l

Model BLITZ 55 – tažený nízko objemový rosič s pneumatickou atomizací vycházející z principu Venturiho trubice umožňuje aplikaci chemické ochranné látky s nízkou spotřebou vody. Robustní a kompaktní, precizní při aplikaci přesných dávek chemikálie, přesně funguje na různých tepech povrchů a garantuje výbornou kvalitu práce za různých podmínek. Díky robustní konstrukci a vysoce výkonným komponentům tento model garantuje pro velká vinařství a sady velmi dobrou výkonnost. Umožňuje vysoké výkony s nízkými provozními náklady a nízkými náklady na údržbu stroje.

Rosič CIMA NEW PLUS 45 GOLD - 400L

Rosič CIMA NEW PLUS 45 GOLD - 400L

Nahradí standardní rosič do vinic a sadů o objemu 650l

Model NEW PLUS 45 GOLD – nesený nízko objemový rosič s pneumatickou atomizací vycházející z principu Venturiho trubice umožňuje aplikaci chemické ochranné látky s nízkou spotřebou vody. Robustní a kompaktní, precizní při aplikaci přesných dávek chemikálie, přesně funguje na různých tepech povrchů a garantuje výbornou kvalitu práce za různých podmínek. Umožňuje vysoké výkony s nízkými provozními náklady a nízkými náklady na údržbu stroje.
Tento rosič je značně unikátní na trhu díky integrovanému systému pro mytí rukou a vnitřnímu čištění hlavní nádrže a stejně tak i díky dvěma systémům míchání (hydraulický/pneumatický).

Rosič CIMA NEW PLUS 50 GOLD - 600L

Rosič CIMA NEW PLUS 50 GOLD - 600L

Nahradí standardní rosič do vinic a sadů o objemu 1000l

Model NEW PLUS 50 GOLD – nesený nízko objemový rosič s pneumatickou atomizací vycházející z principu Venturiho trubice umožňuje aplikaci chemické ochranné látky s nízkou spotřebou vody. Robustní a kompaktní, precizní při aplikaci přesných dávek chemikálie, přesně funguje na různých tepech povrchů a garantuje výbornou kvalitu práce za různých podmínek. Umožňuje vysoké výkony s nízkými provozními náklady a nízkými náklady na údržbu stroje.
Tento rosič je značně unikátní na trhu díky integrovanému systému pro mytí rukou a vnitřnímu čištění hlavní nádrže a stejně tak i díky dvěma systémům míchání (hydraulický/pneumatický).

Oceněná technologie CIMA ANTI-DRIFT

Oceněná technologie CIMA ANTI-DRIFT

Variabilní nastavení velikosti kapiček = menší unášení postřiků větrem

V roce 2018 dostala společnost CIMA medaili na výstavě EIMA za inovaci v oblasti rosičů.
Na výstavě byl touto rodinou firmou představen nový systém DOSA (DrOplet Size Adjustment), který jako první přináší pro nízko-objemového rosiče možnost variabilního nastavení velikosti kapiček při práci pomocí difuzorů ANTI-DRIFT.

ROB3 - evoluce portálového rosiče do vinic a sadů

ROB3 - evoluce portálového rosiče do vinic a sadů

Unikátní portálový rosič CIMA ROB3

Když mluvíme o rodinné firmě CIMA jako o specialistovi v unikátních řešeních, tak to myslíme opravdu vážně! Jasným důkazem je unikátní portálový rosič ROB3, který představuje evoluci ve svém segmentu.

E.P.A. - proporciální dávkování v závislosti na rychlosti

E.P.A. - proporciální dávkování v závislosti na rychlosti

Garance konstatního postřiku při jakékoliv rychlosti

EPA kit je možné na jakýkoliv rosič CIMA pro posílení následujících faktorů:
OCHRANA - celistvá aplikace postřiků
ÚSPORA - vysoká přesnost při konstatní aplikaci postřiků
KVALITA - jistota efektivnější aplikace

VRT - variabilní dávkování postřiků pro rosiče

VRT - variabilní dávkování postřiků pro rosiče

Vyjímečný a šetrný systém pro rosiče CIMA

Pokrok nezastavíš. Cimu nezastavíš.
Dalším revolučním řešením od italského výrobce CIMA je systém VRT, který sází na šetrnost k přírodě a moderní technologie.

Rosiče CIMA - vyvinuto a vyrobeno v Itálii

Rosiče CIMA - vyvinuto a vyrobeno v Itálii

Vyvinuto, vyrobeno a dotaženo do posledního detailu v srdci Itálie

Každá mechanická část rosiče či rozmetadla CIMA je od počáteční myšlenky navržena a vyrobena přímo ve výrobním závodu CIMA. Kompletní kontrola nad produkcí a vysoká specializace pracovníků, ve spolupráci s farmáři po celém světě, zajišťují kvalitní výrobky dotažené do posledního detailu.

více článků zde
BISO Česká republika BISO Schrattenecker, odštěpný závod   Čebín 444, 664 23 Čebín, Czech republic IČ: 06500277 / DIČ: CZ684283486   www.biso.eu / info@biso.eu   Zásilky pro administrativu: Sedlec 338, 691 21 Sedlec u Mikulova, Česká republika
BISO Slovenská republika BISO Schrattenecker, s.r.o.   Horná 70/13, 974 01 Banská Bystrica, Slovakia IČ: 36747343 / DIČ: SK2022361649   www.biso.eu / info@biso.eu   Zásilky pro administrativu: Ul. 1. Mája, SK - 947 01 Hurbanovo, Slovensko