autor:
vomela
publikováno:
15.10.2019

Chcete krmný míchací vůz, ale nevíte jaký?

Krmné míchací vozy Strautmann

Je důležité vědět, že ne všechny krmné vozy jsou stejné a je zde hned několik faktorů, které byste měli při výběru zvážit.

Velikost a kapacita

Při výběru byste měli hledět na velikost vozu. Typicky je to 8-10 zvířat na m3. Takže s vozem s kapacitou 12 m3 nakrmíte přibližně 100 – 120 zvířat na jeden mix. Je důležité vědět, že výrobci měří kapacitu dvěma způsoby – bez šneků a se šneky. Rozdíl většinou činí 1m3 na jeden namontovaný šnek.

Poté, co jste si vybrali velikost už záleží pouze na výběru stroje a je důležité vzít v úvahu několik faktorů.

Chcete vždy konzistentní mix?

Klíčem je kompatibilita šneku a zásobníku, protože krmivo musí protékat vozem optimální rychlostí, aby se zamíchalo do konzistentní dávky a také, aby se nijak nepoškodilo. Dobře nakonfigurovaný krmný vůz také nepotřebuje tak velký výkon k jeho provozu, čímž se sníží celkové náklady krmného procesu.

Chcete zkrátit dobu míchání?

Strautmann nastavuje nové standardy v technologii krmných směsí. Nově vyvinuté šneky Vario2 pomáhají dosáhnout efektivnějšího, konzistentnějšího a rychlejšího promíchání směsi. Díky patentovanému nastavení nožů lze stupňovitý míchací šnek Vario2 vždy optimálně nastavit dle specifických pracovních podmínek.

Několik testů, které porovnávaly šnek Vario2 a ostatní šneky ukazují, že šnek Vario2 je rychlejší, konzistentnější a vyžaduje na jeho provoz nejmenší výkon.

Konzistentní zakládání krmiva

Poté, co je směs dobře promíchaná, záleží na kvalitním, rovnoměrném zakládání krmiva. To umožňují boční otvory, které jsou umístěny asymetricky po obou stranách vozu. Design umožňuje rovnoměrné a plynulé zakládání krmiva.

Chcete krmný vůz, který roste stejně jako Vaše farma?

Počet kusů dobytka se často mění, a to především směrem nahoru. Patentovaný prolis zásobníku na jeho horním okraji propůjčuje míchacímu zásobníku firmy Strautmann dodatečnou pevnost a stabilitu. Tvoří základ pro variabilní nástavby zásobníku, pomocí nichž můžete přizpůsobit kapacitu míchacího zásobníku svým provozním potřebám.

Více informací o modelech Strautmann naleznete zde.

 

Video 

 

<< zpět

 

více článků zde
BISO Česká republika BISO Schrattenecker, odštěpný závod   Čebín 444, 664 23 Čebín, Czech republic IČ: 06500277 / DIČ: CZ684283486   www.biso.eu / info@biso.eu   Zásilky pro administrativu: Sedlec 338, 691 21 Sedlec u Mikulova, Česká republika
BISO Slovenská republika BISO Schrattenecker, s.r.o.   Horná 70/13, 974 01 Banská Bystrica, Slovakia IČ: 36747343 / DIČ: SK2022361649   www.biso.eu / info@biso.eu   Zásilky pro administrativu: Ul. 1. Mája, SK - 947 01 Hurbanovo, Slovensko