autor:
vomela
publikováno:
9.6.2020

CIMA – variabilita, ktorá sa prispôsobí všetkým potrebám

Prispôsobenie sa všetkým potrebám zákazníkov

V našich článkoch o prémiových rosičoch CIMA sme sa doposiaľ venovali témam ako šetrenie vody, dokonalé pokrytie a tým účinnejšia ochrana rastlín, viac práce jedným prejazdom a pod. Týmito jeho vlastnosťami sa dá ušetriť nemalé množstvo finančných prostriedkov pri ošetrovaní Vašich viníc či sadov. Toto všetko prispieva k tomu, že o rosičoch CIMA hovoríme ako o PRÉMIOVÝCH. Ale to stále nie je všetko, čo robí CIMU exkluzívnou.

Ďalšie veľké PLUS našich rosičov CIMA je ich mnohopočetná variabilita a prispôsobenie sa všetkým potrebám a rôznorodým požiadavkám zákazníkov. Či už sú to požiadavky na šírku radu, výšku porastu, počet ošetrených radov na jeden prejazd alebo iné. CIMA má odpoveď na všetko.

Jej variabilita oproti konvenčným rosičom, ktoré sú vybavené axiálnym ventilátorom, spočíva v tom, že celé postrekovacie ústrojenstvo je jednoducho vymeniteľné.

Čo to znamená v praxi?

Príklad:

Potrebujete rosič a rozhodli ste sa pre ťahaný model.

CIMA BLITZ 50 1000L

Tento ťahaný rosič má podobnú konštrukciu, aká je u nás najrozšírenejšia v axiálnych rosičoch. Ťahaný je v spodných ramenách trojbodového závesu alebo v ťažnom oku traktora. Dostupný je od 800 až 1500 l prevedení.

A po tomto Vašom výbere sa začína individuálny výberový proces presne šitý na mieru pre Vás.

Máte úzke rady? Šírka 150?

Žiaden problém. Je tu postrekovacie ústrojenstvo špeciálne vyvinuté pre francúzky trh v oblasti Alsaska. Konkrétne ide o postrekovacie hlavy T.4M a T.6M2D a sú určené výlučne do vinohradov.

V našich zemepisných šírkach je však najčastejšia výsadba s rozmermi od 2,00m až po 3,00m. Na tieto rozmery sa používajú jednoduché postrekovacie hlavy T.4+4 a T.5+5. Okrem viniča sa používajú aj v sadoch na krovité plodiny ako maliny, ríbezle atď.

Viacradové riešenia

Ak pri tých istých rozmeroch šírky radu chcete ušetriť, robiť menej prejazdov a tým znížiť utuženie pôdy a svoju prácu vykonať rýchlejšie, je tu pre Vás viacero riešení v našej ponuke určených do vinohradu.TC.2M2C - tento systém má po štyri difúzory (dole) a jeden kanón (hore) na každú stranu. Túto postrekovaciu hlavu môžete vidieť u nás na našom predvádzacom stroji. Ide o model: CIMA NEW PLUS 50 GOLD.

TC.4M4C je podobný systém ako predchádzajúci, ale ak nechávate viac listovej plochy, toto riešenie má viac difúzorov pre lepšiu a účinnejšiu penetráciu do vnútra porastu: šesť difúzorov a dva kanóny na každú stranu.

V ponuke mámme ďalšie tri postrekovacie ústrojenstvá. Ide o modely TCF.2M2M nazývaný DOURO, ďalej TCI.6M4C známy ako MULTI – VITIS 6 a model TCF.3M3M, tieto sú hydraulicky sklopné. Tie sú však také špecifické a zaujímavé, že dvom z nich sme venovali samostatné články, ktoré nájdete po kliknutí na ich názov.

Samozrejme nesmú chýbať ani riešenia pre ovocinárov do sadov. Tu je taktiež viacero možných riešení. Máte na výber buď difúzory s Venturiho trubicami, alebo špeciálne vyvinuté na tento účel, takzvané rybie plutvy, ktoré sú vhodné na všetky druhy ovocných stromov.

Sadový model TC.2M2M vybavený Venturiho trubicami.

A už spomínané „Rybie plutvy“ v dvoch prevedeniach, a to T.2T4V, ktorý je vhodnejší na krovité porasty a T.4V na vysoké porasty.

Ako sme spomínali na začiatku článku, tieto jednotlivé komponenty, teda postrekovacie hlavy sa dajú meniť jednoduchým spôsobom, a tak viete rosič prispôsobiť Vašim potrebám. V tom spočíva ich exkluzivita a výnimočnosť. Jeden základný stroj si viete prispôsobiť na viac využití. CIMA na základe dlhodobých skúseností od roku 1974 má v oblasti sadov a viníc riešenie naozaj pre každého!

Nakonfigurujte si svoj vlastný rosič tu.

Celú našu ponuku rosičov CIMA nájdete tu.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať.

Centrála: Václav Štursa ml., +420 606 183 360, info@biso.eu

Hurbanovo: Tomáš Bozsóky, +421 911 945 050, bozsoky@biso.sk

 

Další zajímavé články:

Šesť hláv a štyri kanóny: hlava CIMA Multi - Vitis 6
Dnes Vám predstavíme jedno z ďalších jedinečných riešení od talianskeho výrobcu prémiových rosičov CIMA, ktorý je známy svojím individuálnym prístupom ku každému zákazníkovi...

Pokračování zde.

Optimálne riešenie pre úzke vinohrady!
Taliansky výrobca prémiových rosičov CIMA má riešenie aj pre vás! Rosič navrhnutý a vyrobený špeciálne pre francúzsky trh v oblasti Alsaska, kde sa vinič pestuje v úzkych radoch o šírke 150cm...

Pokračování zde.

Vyšší výkon za menej peňazí - to je CIMA
O tom, ako používať menej vody, robiť menej prejazdov na naplnenie nádrže a tým šetriť čas a peniaze s technológiou LOW VOLUME, sme už písali. Vďaka mnohým riešeniam a individuálnemu...

Pokračování zde.

  

Video 


 


 


 


 


 

 

<< zpět

 

více článků zde
BISO Česká republika BISO Schrattenecker, odštěpný závod   Čebín 444, 664 23 Čebín, Czech republic IČ: 06500277 / DIČ: CZ684283486   www.biso.eu / info@biso.eu   Zásilky pro administrativu: Sedlec 338, 691 21 Sedlec u Mikulova, Česká republika
BISO Slovenská republika BISO Schrattenecker, s.r.o.   Horná 70/13, 974 01 Banská Bystrica, Slovakia IČ: 36747343 / DIČ: SK2022361649   www.biso.eu / info@biso.eu   Zásilky pro administrativu: Ul. 1. Mája, SK - 947 01 Hurbanovo, Slovensko