autor:
Editor
publikováno:
22.2.2021

Nová generácia pluhov: inovácie ktoré sa počítajú

Spracovanie pôdy

Všechny hlavní plodiny potřebují perfektní přípravu půdy. Komfortní používání pluhu v provozu, ale i při přepravě je v moderním zemědělství nutností. Pluh musí být robustní a s dlouhou životností, aby se investice vyplatila. To Vám nová generace pluhů firmy Kverneland zajistí.

Společnost Kverneland vyvinula novou generaci pluhů pro moderní zemědělství: Bezpečnou přepravu stroje a pohodlné použití při práci bereme jako nutnost.

Orba je pro většinu zemědělců jednou z nejúčinnějších metod jak regulovat plevele, vytvářet humus nebo efektivně připravit půdu před setím. Zapravení posklizňových zbytků musí být dokonalé a snadno proveditelné, přičemž náklady na práci by měly být minimální: nízká spotřeba paliva, menší opotřebení dílů s menšími požadavky na tahový výkon traktoru.
Pluh musí být robustní, s dlouhou životností, aby se investice vyplatila.

Nová generace pluhů Kverneland je vybavena renomovaným systémem plynulé změny záběru Variomat(*) a jištěním pružinami Auto-reset pro efektivní práci za jakýchkoliv půdních podmínek.

(*) Model 3400 je k dispozici také se snadným mechanickým nastavením pracovní šířky.

 

Nesené oboustranné pluhy jsou dostupné se 3-7 radlicemi: modely 2300,3300 a 3400.
Polonesený oboustranný pluh 6300 je dostupný s 5-8 radlicemi. (oceněn DLG jako stroj roku 2020).
Inovace:

  • Systém TTS (Transport Trailer Solution) pro maximální bezpečnost při převozu
  • Slupice Aero-Profile s perfektní průchodností posklizňových zbytků
  • Nový systém inteligentního nastavení jistících pružin
  • Unikátní paměťový válec: menší tvorba klínů na souvratích
  • Nová generace předradliček: rychlé a snadné nastavení hloubky

 

Opěrné kolo namontované na hlavním rámu
Bezpečná přeprava: Trailer Transport Solution (TTS)
Pro maximální bezpečnost na pozemních komunikacích se pluh se systémem TTS chová jako přívěs. Otočný bod pluhu je ve středu těžiště traktoru, takže nedochází v zatáčkách k náklonu.
Systém TTS je volitelnou výbavou u všech pluhu nové generace.

Slupice Aero-profile: vyšší výkon s perfektní průchodností posklizňových zbytků

Aerodynamický profil slupic a výška rámu pluhu 80 cm zajišťují dokonalou průchodnost posklizňových zbytků v jakýchkoliv půdních podmínkách a zvyšují tím denní výkon.

Tyto robustní slupice jsou aerodynamicky tvarované s minimálními sváry. Všechny slupice Kverneland se systémem auto-reset jsou duté, a tím jsou lehčí a napomáhají ke snížené spotřebě pohonných hmot a menší potřebě výkonu tažného prostředku.

Inteligentní systém nastavení jistících pružin

Díky novému inteligentnímu systému lze pružiny snadno přidat nebo odebrat. Stačí pouze odšroubovat dva šrouby. Pružiny nevyžadují žádnou další údržbu.

Unikátní nastavení předradliček

S centrálním nastavením předradliček můžete kdykoli nastavit přesnou pracovní hloubku. Obě předradličky, na orebním tělesu, se na stejnou hloubku nastaví současně. Touto rychlou operací ušetříte čas a dosáhnete dokonalé orby.

Pro přizpůsobení se různým půdním podmínkám lze nastavit úhel předradličky snadno a rychle pomocí jednoho šroubu. K dispozici jsou předradličky pro zaorání hnoje nebo kukuřičných posklizňových zbytků.

Pluh lze vybavit buď hladkým nebo ozubeným krojidlem 18” (45 cm) nebo 20” (50 cm).

Unikátní paměťový válec - ovládání hloubkového kola

Pomocí hydraulicky ovládaného opěrného kola lze na souvrati snížit na minimum vzdálenosti nájezdu a výjezdu z brázdy. Nastavená hloubka orby zůstává i po otočení pluhu stejná.

Toto řešení přináší spoustu agronomických výhod. Největší agronomickou výhodou tohoto řešení je menší tvorba klínů na souvratích, a tím snížené přejezdy.

 

Rám a zadní kola

Na výběr jsou zadní opěrná kola namontovaná přímo na rámu pluhu. Kolo které je k dispozici pro 5 radličné pluhy lze použít v kombinaci s Kverneland Trailer Transport Solution (TTS) nebo jako hloubkové kolo.

Pohyb kol “Swivel” nabízí možnost pohodlného a plynulého couvání. Nastavení je možné buď mechanicky nebo hydraulicky.

Velké zadní opěrné kolo pro model Kverneland 6300S

Velké rozměry opěrného kola (440/80x24) maximalizují při orbě stabilitu pluhu a umožňují vyvážený přenos hmotnosti na zadní kola traktoru. Následkem toho jsou optimalizovány parametry orby, kterými jsou hlavně nižší spotřeba a nižší opotřebení dílů.

Z agronomického hlediska platí, že čím větší kolo, tím je menší zhutnění půdy.

V neposlední řadě speciální tříbodový závěs zabraňuje při orbě a přepravě zpětným rázům, což nezvyšuje opotřebení traktoru.

 

Další zajímavé články:


Modernizace nesených pluhů Kverneland
Kverneland Group je výrobce zemědělské techniky s dlouhou tradicí. Na začátku to byla malá dílna, v níž zakladatel vyráběl nože a nůžky pro zákazníky z blízkého okolí...

Pokračování zde.PLYTKÉ AJ HLBOKÉ SPRACOVANIE - ENDURO!

Nový všestranný kultivátor Kverneland Enduro bude tou správnou voľbou pre malé plytké aj hlbšie spracovanie pôdy. Enduro dokonale spracuje pôdu, urovná povrch a...


Pokračování zde.


Balička píce Kverneland 7820
Stroj Kverneland 7820 disponuje samonakládacím mechanismem pro plynulou nakládku a vykládku balíků. Zvedněte balík a zabalte jej během přesunu na úložiště. Balík 7820 umožňuje...

Pokračování zde.

 

Video 

 

<< zpět

 

více článků zde
BISO Česká republika BISO Schrattenecker, odštěpný závod   Čebín 444, 664 23 Čebín, Czech republic IČ: 06500277 / DIČ: CZ684283486   www.biso.eu / info@biso.eu   Zásilky pro administrativu: Sedlec 338, 691 21 Sedlec u Mikulova, Česká republika
BISO Slovenská republika BISO Schrattenecker, s.r.o.   Horná 70/13, 974 01 Banská Bystrica, Slovakia IČ: 36747343 / DIČ: SK2022361649   www.biso.eu / info@biso.eu   Zásilky pro administrativu: Ul. 1. Mája, SK - 947 01 Hurbanovo, Slovensko