autor:
Editor 2
publikováno:
13.2.2023

Nakladače CAST jsou známy již několik let

V Česku a na Slovensku jako doma

Nakladače CAST jsou již několik let známé českým a slovenským zákazníkům. Od té doby nalezly využití v mnoha oblastech, ať už jde o komunální sféru, zahradnictví, zemědělství nebo stavebnictví.

Proč profesionální CAST od BISO SCHRATTENECKER?

  • Osvědčené motory Kubota/Yanmar
  • Ocelová kapotáž
  • Hydraulické trubky místo hadic
  • Sedačka a výložník uložený v předu - lepší manipulace
  • 4 hydromotory - jeden pro každé kolo
  • Lze zapřihnout i vozík
  • Široká nabídka příslušenství
  • Maximální univerzálnost
  • Kompaktní rozměry pro různé využití

>> Více o kompaktních nakladačích CAST zde <<

Nakladače CAST mají velmi široké portfolio svých modelů. Ať jde o kompaktní multifunkční kloubové nakladače nebo o mini smykové nakladače. Velkou výhodou tohoto italského výrobce je multifunkčnost těchto klobových nakladačů, které nabízejí dvě varianty provedení, a to varianta výložníku a pozice obsluhy umístěné nad přední nápravou a varianta výložníku nad přední nápravou s pozicí obsluhy nad zadní nápravou. Díky tomu najdou tu správnou variantu i zájemci s rozdílnými požadavky.

>> Více o kompaktních nakladačích CAST zde <<

Široké komunální využití

Kompaktní multifunkční kloubové nakladače CAST jsou nejen všestrannými pomocníky při manipulaci s různým druhem materiálu, ale zároveň najdou své uplatnění při letní i zimní údržbě komunikací a zeleně. K nakladači CAST lze agregovat adaptéry podle potřeby uživatele. Kromě běžně využívaného příslušenství, jako jsou například paletizační vidlice nebo lopata, lze zvolit z rozsáhlé nabídky příslušenství žacích a mulčovacích strojů pro údržbu zeleně a travnatý ploch. Zároveň je možné nakladače CAST vybavit radlicí na sníh, zametacím kartáčem pro zimní a letní údržbu chodníků, pěších zón a komunikací nebo sněhovou frézu pro zvládnutí sněhových kalamit. V období, kdy není stroj využíván pro údržbu zeleně a komunikací, je možné jej vybavit například podkopovým bagrem, půdním vrtákem nebo bouracím kladivem.

Varianta pro každého

Motory nakladačů CAST jsou využívány převážně dieselové - Kubota, Yanmar, Kohler anebo benzínové motoryHonda. V obou variantách kompaktního multifunkčního nakladače i mini smykového nakladače je k dispozici plně elektrické provedení. Tedy bezemisní varianta pohonu vhodná nejen do měst a obcí ale například i stájí. Nakladače disponují výkonem od 20 do 57 koní.

>> Více o kompaktních nakladačích CAST zde <<

K ovládání a pohonu příslušentví jsou na výložníku umístěny vývody hydraulických okruhů. Minimální výška zdvihu při vysunutém teleskopickém výložníku je v závislosti na modelové řadě od 2900 mm a díky robustní konstrukci teleskopického výložníku tvořeného dvěma U profily je kapacita nosnosti až 2100 kg. Hydrostatický převod pak zajišťuje trvalý pohon všech kol s uzávěrkou diferenciálu. Závěs v zadní části stroje umožňuje rychlé upevnění přídavného závaží nebo klasického tříbodového závěsu bez použití nářadí. Stroj  CAST je možné doplnit zadními vývody hydraulických okruhů, a tím se dále rozšiřuje jejich využitelnost. Výhodou všech nakladačů CAST je celokovová kapotáž stroje bez použití plastových prvků, které jsou náchylné na poškození. Všechny modely je samozřejmě možné vybavit komfortní plně prosklenou kabinou s klimatizací a topením.

CAST MAXO

Vrcholem nabídky kompaktních multifunkčních kloubových nakladačů je model CAST MAXO, což je skutečný silák. Sílu modelu CAST MAXO dodávají dieselové motory Yanmar a Kohler, který poskytuje výkon až 57 koní. Výkonná hydraulická soustava disponuje dostatkem síly jak na zdvih břemen, tak i pro aktivní pracovní adaptéry. Zdvihací kapacita až 2100 kg a přepravní rychlost až 30 km/h.

>> Více o kompaktních nakladačích CAST zde <<

Mini smykové nakladače CAST

Druhým pilířem produkce italského výrobce CAST je modelová řada SSQ a WX. Jde o mini smykové nakladače. Jejich kompaktnost, mrštnost a síla je předurčují pro nasazení v zahradnictvích, při zahradní a krajinářské tvorbě, ve stavebnictví, v zemědělství ale i v dalších odvětvích. Šířka modelů SSQ a WX se pohybuje od 740 mm a délka 1525 mm z nich činí skutečně univerzálního pomocníka do prostředí s omezeným prostorem. Stejně jako v případě kloubových nakladačů je možné mini smykový nakladač CAST vybavit rozmanitým pracovním příslušenstvím.

Mini smykové nakladače CAST SSQ lze vybírat s různými typy pohonů. Lze vybírat mezi benzínovým nebo dieselovým motorem s výkonem od 11 koní. ISamozřejmostí mini smykových nakladačů CAST SSQ a WX je plně elektrické provedení, které je ideálním řešením pro provoz ve vnitřních prostorách, jako jsou skleníky nebo stáje a chlévy.

Zdrojwww.komunalweb.cz

Máte zájem o cenovou nabídku stroje CAST? Neváhejte nás kontaktovat!

Václav Štursa ml.
kontaktní telefon: +420 606 183 360
email: vaclav.stursa@biso.eu

 

Produkty značky CAST:Kompaktní kloubový nakladač CAST GENESIS 40 XD
Nový model klobového nakladače CAST GENESIS 40 XD, který v sobě snoubí kombinaci kloubového řízení a také řízení všech kol, což ho staví v popředí všech kompaktních nakladačů na trhu...

Pokračování zde.Kompaktní kloubový nakladač CAST MAXO
Kloubový nakladač CAST model MAXO 57D dual speed (dvoustupňová hydrostatická převodovka) je top modelem italského výrobce CAST Loaders. Jedná se o nejvýkonnější...

Pokračování zde.


Kompaktní smykový nakladač CAST WX22
Mini smykové nakladače CAST řady WX pásové. Model WX 22 je osazen japonským motorem Honda GX690 s výkonem 22 koní. S mini smykovými nakladači se tvrdá ruční práce okamžitě stává minulostí..

Pokračování zde.

 

Video 


 


 


 


 


 


 


 


 

 

<< zpět

 

více článků zde
BISO Česká republika BISO Schrattenecker, odštěpný závod   Čebín 444, 664 23 Čebín, Czech republic IČ: 06500277 / DIČ: CZ684283486   www.biso.eu / info@biso.eu   Zásilky pro administrativu: Sedlec 338, 691 21 Sedlec u Mikulova, Česká republika
BISO Slovenská republika BISO Schrattenecker, s.r.o.   Horná 70/13, 974 01 Banská Bystrica, Slovakia IČ: 36747343 / DIČ: SK2022361649   www.biso.eu / info@biso.eu   Zásilky pro administrativu: Ul. 1. Mája, SK - 947 01 Hurbanovo, Slovensko