Nová generácia zberacích vozov Strautmann Zelon

Do sezóny 2023 s novou, vylepšenou verziou osvedčeného modelu

Do sezóny 2023 vstupuje Strautmann s novou, vylepšenou verziou osvedčeného modelu Strautmann Zelon.

Strautmann Zelon 2. generácie je vybavený výkonným CFS systémom plnenia (Continuous Flow System), rezacou jednotkou Exact-Cut s dĺžkou rezu 39 mm, prípadne na želanie aj inovatívnym zberačom Flex-Load s plastovými hrotmi (voliteľná výbava).

Dlhoročné skúsenosti v segmente samozberacích senážnych vozov zúročil Strautmann v novom vylepšenom modele Strautmann Zelon 2. generácie. Výbava ktorú sme doteraz poznali len po vyššej triede sa týmto stala dostupnou i u modelov od 24 m kubických.

Štandardné je Strautmann Zelon na vybavený bezvačkovým zberačom (minimum pohyblivých častí, minimálne opotrebenie) so šírkou metrov 180 cm. V ponuke ako voliteľná výbava je zberač Flex-Load (záber 225 cm) s plastovými hrotmi. Hroty zo špeciálneho polyuretánu sú flexibilné v každom smere a zberač sa optimálne prispôsobuje zemi. Prsty neprenikajú do pôdy a nekontaminujú pôdou krmivo. Minimalizuje sa opotrebenie a lámanie hrotov. V prípade potreby, výmenu hrotu je možno urobiť do minúty a iba s jedným nástrojom.

>>Více o STRAUTMANN ZELON<<

Jednotka CFS (systém kontinuálneho toku) podáva dokonalý výkon vďaka dobre zladenej súhre jednotlivých časti jednotky. Zozbierané krmivo sa na nanáša na CFS valec, ktorý krmivo rovnomerne rozptýli a rozloží po celej šírke. Vďaka tomu rezacia jednotka pracuje rovnomerne a na plný výkon. Rezacia jednotka pozostáva z 37 nožov s dvomi reznými hranami pre dvojnásobnú životnosť. Malá vzdialenosť medzi hrotmi rotora a nožmi zabezpečuje presný nožnicový rez krmiva na teoretickú dĺžku 39 mm. Narezané krmivo je dopravené do nákladného priestoru homogénne po celej šírke. Vďaka tomu je nákladný priestor plnený rovnomerne, objem nákladného priestoru je využívaný na maximum a je dosiahnutá vyššia tonáž na meter kubický.

Rotor je poháňaný cez robustnú duplexnú reťaz. Štandardnou výbavou je automatické napínanie reťaze a mazanie reťaze. Špeciálne pancierovanie na doskách rotora s hrotmi zabezpečuje ochranu proti opotrebeniu.

Nadstavba je robustná, pevná, stabilná. Kompletné práškové lakovanie nadstavby zabezpečuje dokonalú ochranu proti korózii. Sklopná horná nadstavba umožňuje uskladnenie vozu v nižších priestoroch. Nákladný priestor je zhora chránený proti pretekaniu krmiva, Široké pevné zadné dvere sú opatrené integrovaným spínačom pre indikáciu hladiny krmiva. V súčinnosť s transportnou podlahou umožňujú rýchle vyprázdnenie nákladného priestoru.

>>Více o STRAUTMANN ZELON<<

Ovládanie hydraulických funkcii počas prevádzky zberacieho vozu je možné pomocou E-Control v štandardnej výbave alebo s použitím ISOBUS ovládať funkcie cez terminál traktora.

Kompaktné rozmery, nízke nároky na energiu a plynulý tok materiálu, to je len krátky výpočet predností Strautmann Zelon CFS. Je rýchly, výkonný, šetrný ku krmivu. Šetrí čas a palivo. Je preto neoceniteľným pomocníkom pri zabezpečení krmiva na každej farme.

Máte zájem o cenovou nabídku sběracího vozu STRAUTMANN ZELON nebo třeba jiný model? Neváhejte nás kontaktovat!

Václav Štursa ml.
kontaktní telefon: +420 606 183 360
email: vaclav.stursa@biso.eu

 

Použité foto:  https://strautmann.com/en

Zdroj:  https://strautmann.com/en

Další zaujímavé články:SENÁŽNÍ VOZY S PRECIZNÍM ŘEZEM STRAUTMANN GIGAVITASSE
Použití senážních vozů doznalo v naší republice značného rozmachu a mezi známé značky patří i firma Strautmann. A protože český trend razí používání těch nejvýkonnějších senážních vozů...

Pokračování zde.SBĚRACÍ VOZY STRAUTMANN V POPŘEDÍ
V sortimentu od společnosti Strautmann jsou modely vhodné jak pro farmáře, kteří chtějí sami ovládat silážní proces, tak i pro velké dodavatele. Sběrací vozy jsou k dispozici v objemech 23 až 50 m³ s 32 až 48 noži...

Pokračování zde.


ZBERACÍ VOZ STRAUTMANN MAGNON CFS 470 DO V PREVÁDZKE
V marci 2021 sa spoločnosť Agri Travaux Limousin SARL rozhodla kúpiť model Magnon CFS 470 DO. Bol to tretí voz od spoločnosti Strautmann v ich vozovom parku. Chceli kúpiť ďalší stroj a keď sa dozvedeli o novo predstavenom..

Pokračování zde.

 

Video 

 

<< zpět

 

více článků zde
BISO Česká republika BISO Schrattenecker, odštěpný závod   Čebín 444, 664 23 Čebín, Czech republic IČ: 06500277 / DIČ: CZ684283486   www.biso.eu / info@biso.eu   Zásilky pro administrativu: Sedlec 338, 691 21 Sedlec u Mikulova, Česká republika
BISO Slovenská republika BISO Schrattenecker, s.r.o.   Horná 70/13, 974 01 Banská Bystrica, Slovakia IČ: 36747343 / DIČ: SK2022361649   www.biso.eu / info@biso.eu   Zásilky pro administrativu: Ul. 1. Mája, SK - 947 01 Hurbanovo, Slovensko