autor:
vomela
publikováno:
20.7.2022

Rozhovor so zákazníkom o rozmetadle Strautmann PS 2401

Skúsenosti z prvej ruky

Rozhovor s majiteľom firmy vo Francúzsku Eduardom Leveau, ktorý založil svoj podnik v oblasti Coudray-au-Perche. Distribúcia močovky, hnoja a kompostu, ako aj vápna sú služby, ktoré poskytuje s rozmetadlom popri kvapalinách vykonávaných cisternami.

Koľko ročne distribuujete?
Edouard Leveau (E.L.) hovorí: „Robíme 5 000 t zvyškového kalu, 15 000 t kompostu a 5 000 t vápna. Čo sa týka tekutín robíme cca 215 000 m3 digestátov z bioplynových staníc, hnojovky a tekutého zvyškového kalu“.

Aké sú Vaše skúsenosti so strojmi Strautmann?
E. L.: „V roku 2014 som kúpil jazdené rozmetadlo Strautmann VS 2403. Bol to agregát z úplne prvej série a rok výroby bol 2006. Už vtedy malo rozmetadlo vo výbave hydraulické odpruženie a ISOBUS“.

V čom podľa Vás spočíva robustnosť tohto stroja?
E. L.: „Celý dizajn stroja je prepracovaný a jednoduchý. Elektrické vedenie k valcom je s hriadeľmi a prevodovkami a nie sú tu žiadne reťaze“.

V čom vidíte výhody tohto rozmetadla?
E. L.: „Vápno a kompost zvládnu aj rozmetadlá konkurenčných značiek. Priestor medzi valcami a krytom je však často príliš úzky. Výsledkom je vysoká spotreba energie a nepresná distribúcia. Rozmetadlo Strautmann poskytuje viac priestoru. Požiadavka na výkon traktora je znížená a traktor s výkonom 200 koní tento stroj zvládne. Okrem toho môže byť stroj vybavený veľmi veľkými pneumatikami a vďaka šírke boxu a obmedzenej výške je nakladanie jednoduché“.

Ako hodnotíte stroj z hľadiska komfortu a bezpečnosti na ceste a v teréne?
E. L.: „V teréne sa mi páči podvozok. Predná náprava je zdvíhacia a to je perfektné riešenie na zjednodušenie nakladania materiálu. Páči sa mi aj hydraulické odpruženie a veľký rázvor kolies, ktorý zaisťuje komfortnú jazdu po ceste“.

Čo vás podnietilo kúpiť si rozmetadlo Strautmann PS 2401 v roku 2021?
E. L.: „Chcel som nahradiť stroj, s ktorým som nebol spokojný. Použitý Strautmann zakúpený v roku 2014 splnil naše očakávania a preto sme sa rozhodli pre kúpu podobného modelu, a to PS 2401. Zaobstarali sme si aj rozšírenie vo forme predĺženia rozmetadla, aby sme mali k dispozícii väčší objem“.

Aký bol dôvod vašej investície?
E. L.: „V roku 2019 bolo zakúpené jednonápravové rozmetadlo, ktoré nemalo požadované vlastnosti pre jazdu po ceste bolo a nemalo očakávaný výkon na poli. Preto sme sa rozhodli pre Strautmanna. Požiadal som svojho predajcu Strautmann o cenovú ponuku a nezvažoval som žiadnu konkurenčnú značku.

Zvažovali a zakúpili ste nejaké špeciálne možnosti výbavy?
E. L.: Zaobstarali sme si systém ISOBUS, váhy, hraničné rozmetanie, hydraulické odpruženie a pasívnu riadenú nápravu. Všetky rozšírenia fungujú veľmi dobre a sme rád, že sme sa takto rozhodli.Viac informácií je dostupných na odkaze: http://navigator.biso.eu/strautmann/prepravni-technika/


Společnost BISO SCHRATTENECKER se zabývá prodejem a servisem zemědělské techniky od roku 2008 na území ČR, na území SK od roku 2005. Pro tato územní zastupujeme značky Maschio Gaspardo a Kverneland. Vinařskou techniku máme k dispozici od značek CIMA, LaCruz, MG, Freilauber, Agrofer a BISO WINEBOSS diskové podmítače a radličkové kypřiče. Pro Slovenský trh zastupujeme také traktory značky KUBOTA a Antonio Carraro.

Pro cenovou nabídku nás neváhejte kontaktovat!

Centrála: Václav Štursa ml., +420 606 183 360, info@biso.eu

 

Ďalšie zaujímavé články:


Univerzálne rozmetadlá Strautmann
Firma Strautmann udáva krok v oblasti stability, dlhej životnosti a flexibility. 60 rokov skúseností s výrobou rozmetadiel využila firma Strautmann k ďalšiemu zdokonaleniu rozmetadla „Streublitz“ a ešte viac sa priblížila...

Pokračování zde.


STRAUTMANN VERTI–MIX 50 pre zákazníka
V uplynulých dňoch sme odovzdali zákazníkovi do užívania kŕmny voz od spoločnosti Strautmann. Zákazník si vybral menší voz s objemom len 5m³ na výkrm býkov. Ako všetky kŕmne vozy od spoločnosti Strautmann aj...

Pokračování zde.

Dlholeté skúsenosti so Strautmann na Slovensku
VNavštívili sme v Podolínci firmu Tomak s.r.o, ktorému v podniku kŕmia dva samochodné vozy Strautmann Verti-Mix, aby sme sa opýtali na skúsenosti a prínosy, ktoré im tieto vozy priniesli. Od prvých slov bolo cítiť pohodu...

Pokračování zde.

 

<< zpět

 

více článků zde
BISO Česká republika BISO Schrattenecker, odštěpný závod   Čebín 444, 664 23 Čebín, Czech republic IČ: 06500277 / DIČ: CZ684283486   www.biso.eu / info@biso.eu   Zásilky pro administrativu: Sedlec 338, 691 21 Sedlec u Mikulova, Česká republika
BISO Slovenská republika BISO Schrattenecker, s.r.o.   Horná 70/13, 974 01 Banská Bystrica, Slovakia IČ: 36747343 / DIČ: SK2022361649   www.biso.eu / info@biso.eu   Zásilky pro administrativu: Ul. 1. Mája, SK - 947 01 Hurbanovo, Slovensko