autor:
vomela
publikováno:
3.2.2022

Kotúčové rozmetadlá Kverneland

Ľahká, presná a efektívna aplikácia hnojív

Optimálna aplikácia hnojív sa docieli distribúciou presného množstva živín s minimalizáciou prekrytia a tým aj strát. Každá plodina si zaslúži tú najlepšiu starostlivosť, ktorú prinášajú rozmetadlá priemyselných hnojív od značky Kverneland.

Značka Kverneland ponúka široký sortiment rozmetadiel priemyslených hnojív. Od najmenších s pracovným záberom 9 metrov, po najväčšie so záberom až 54 metrov.

Kvernelenad Exacta EL
Je najmenšie a najkompaktnejšie rozmetadlo v sortimente, ale disponuje všetkými dôležitými prvkami rozmetadiel Exacta. Aj tento najmenší model rozmetadla je vybavený systémom CentreFlow so štyrmi lopatkami na kotúči s vysokou presnosťou a šetrnosťou k aplikovanému hnojivu. Základný objem zásobníku je 700 litrov, avšak rôznymi nadstavbami je možné ho navýšiť na 900 alebo 1400 litrov. Štandarný pracovný záber je 9 až 18 metrov, ale s voliteľnou súpravou lopatiek dosiahne záber 20 až 21 metrov.

Kverneland Exacta CL
Rozmetadlo Exacta CL je vhodné pre stredne veľké farmy. Ponúka 8 lopatiek na rozmetacom kotúči a ich dĺžka určuje pracovný záber rozmetadla, ktorý sa pohybuje v rozmedzí od 10 až po 28 metrov. Týchto 8 lopatiek prispieva k vysoko presnému obrazcu rozmetania po celej šírke. Pomocou ľahko namontovateľných hliníkových nádstavieb je možné zväčšiť objem zásobníku zo štandardných 1100 litrov na 1550 alebo 2000 litrov.

Kverneland Exacta HL
Model Exacta HL je ideálny pre väčšie podniky, ktoré preferujú jednoduché mechanické ovládanie. Štandardný objem zásobníku sa pohybuje od 1500 litrov, ale robustná konštrukcia modelu HL umožňuje nesenie až 3900 litrov hnojiva s 3 nádstavbovými rámami. Pomocou systému EasySet na každom rozmetacom kotúči je možné jednoducho vykonať nastavenie rozmetania. Inovatívny pohon každého kotúča zaisťuje jemné miešanie vďaka systému „pomalej rotácie”, ktorý beží otáčkami 15 % z otáčok rozmetávacích kotúčov. Oba kotúče je možné vypnúť nezávisle pre rozmetanie v polovičnom pracovnom zábere, čo je dôležité k predchádzaniu uviaznutia na zbiehavých úvratiach.

Kverneland CL EW
Exacta CL EW je rozmetadlo so systémom váženia pre menších farmárov. Toto ISOBUS 11783 kompatibilné rozmetadlo je vybavené jedinečným referenčným snímačom. Ovládací panel EasySet zaisťuje jednoduché a rýchle nastavenie na každom rozmetacom kotúči. Základný objem zásobníka je 1100 litrov, avšak pomocou maximálne dvoch ľahko namontovateľných nádstavieb je možné ho zväčšiť na 2000 litrov. Pracovné zábery sú k dispozícii od 10 až po 28 metrov s nádstavbami lopatiek. Rozmetadlo Exacta CL EW je možné prevádzkovať s terminálom IsoMatch Tellus, IsoMatch Tellus GO+/PRO alebo iným ISOBUS kompatibilným terminálom traktora.

Kverneland Exacta TL
Exacta TL je veľké váhové rozmetadlo s automatickou kalibráciou a reguláciou prietoku hnojiva na základe pojazdovej rýchlosti, čo zabraňuje predávkovaniu alebo poddávkovaniu hnojiva. Štandardný objem zásobíka začína na veľkosti 1500 litrov, ale je možné ho zväčšiť s maximálne troma nádstavbami až na 3900 litrov. Tento model ponúka pracovné zábery od 12 až po 54 metrov. Rozmetadlo Exacta TL je plne kompatibilné s terminálmi IsoMatch Tellus/IsoMatch Tellus GO+/PRO alebo iným ISOBUS kompatibilným terminálom traktora.

Kverneland Exacta CL a TL GEOSPREAD
Modely Exacta CL a Exacta TL GEOSPREAD disponujú vyspelým systémom GEOSPREAD, ktorý zabezpečuje reguláciu prietoku hnojiva na základe aktuálnej pojazdovej rýchlosti a zadanej dávky (kg/ha), zaisťuje presnú a rovnomernú aplikáciu hnojiva za akýchkoľvek podmienok a umožňuje automaticky ovládať riadenie sekcií na úseky veľké iba 1 meter.  4 váhové senzory a referenčný senzor  sú veľmi dôležité prvky, pretože pri ovládaní sekcií je veľmi dôležité váženie. Celková úspora systému GEOSPREAD v kombinácii s rozmetaním vo vysokých rýchlostiach a úvraťovým manažmentom GEOPOINT môže byť až 15 %. Model Exacta CL GEOSPREAD disponuje ovládaním sekcií s veľkosťou 1 metra až do maximálneho počtu 33 sekcií, model Exacta TL GEOSPREAD dokonca až do maximálneho počtu 54 sekcií v závislosti od možností terminálu. 
Exacta CL GEOSPREAD ponúka základný objem zásobníku 1100 litrov, ale je možné ho zväčšiť na 2800 litrov a štandardne disponuje pracovným záberom od 10 až po 33 metrov. Model Exacta TL GEOSPREAD má základný objem zásobníku 1500 litrov s možnosťou zväčšenia na 3900 litrov a ponúka pracovný záber od 12 až po 54 metrov. Obidva modely sú ISOBUS kompatibilné, certifikované AEF a je možné ich kombinovať so systémom IsoMatch GEOCONTROL.

Kverneland Exacta TLX GEOSPREAD
Je vybavený rozmetacím ústrojenstvom s vyšším maximálnym prietokom hnojiva až 540 kg/min. Je tak určený pre podniky, ktoré aplikujú vysoké dávky hnojiva, jazdia vysokou pojazdovou rýchlosťou a aplikujú pri veľkom pracovnom zábere. Model Exacta TLX GEOSPREAD disponuje systémom GEOSPREAD ako predchádzajúce modely, avšak prichádza s novo navrhnutým systémom CentreFlow s 8 lopatkami na každom disku pre dokonalé prekrytie bez ohľadu na to, aká rýchla je pojazdová rýchlosť. Vďaka sekciám s dĺžkou 1 meter, 4 váhovým a referenčnému snímaču, dokáže Kverneland Exacta TLX GEOSPREAD rozmetať vysokou rýchlosťou v akýchkoľvek podmienkach. Rozmetadlo Exacta TLX GEOSPREAD je ISOBUS kompatibilné a certifikované AEF. Rozmetadlo môžete ovládať s IsoMatch Tellus PRO, IsoMatch Tellus GO+ alebo iným ISOBUS kompatibilným terminálom v traktore.

 

Použité foto: https://sk.kverneland.com/Rozmetadla-priemyselnych-hnojiv/Rozmetadla-priemyselnych-hnojiv/
Zdroj: https://sk.kverneland.com/Rozmetadla-priemyselnych-hnojiv/Rozmetadla-priemyselnych-hnojiv/

 

Další zajímavé články:


Modernizace nesených pluhů Kverneland
Kverneland Group je výrobce zemědělské techniky s dlouhou tradicí. Na začátku to byla malá dílna, v níž zakladatel vyráběl nože a nůžky pro zákazníky z blízkého okolí...

Pokračování zde.


Presnosť a efektívnosť pre okamžitú návratnosť
Presná sejba s GPS, GEOCONTROL a GEOSEED v kombinácii s Monopill e-drive II je hlavný krok smerom k presnosti a úspore nákladov. Tieto stroje sú všetky vybavené technológiou ISOBUS...

Pokračování zde.


Nová generácia pluhov, inovácie, ktoré sa počítajú
Všechny hlavní plodiny potřebují perfektní přípravu půdy. Komfortní používání pluhu v provozu, ale i při přepravě je v moderním zemědělství nutností. Pluh musí být robustní a s dlouhou životností...

Pokračování zde.

 

Video 


 


 

 

<< zpět

 

více článků zde
BISO Česká republika BISO Schrattenecker, odštěpný závod   Čebín 444, 664 23 Čebín, Czech republic IČ: 06500277 / DIČ: CZ684283486   www.biso.eu / info@biso.eu   Zásilky pro administrativu: Sedlec 338, 691 21 Sedlec u Mikulova, Česká republika
BISO Slovenská republika BISO Schrattenecker, s.r.o.   Horná 70/13, 974 01 Banská Bystrica, Slovakia IČ: 36747343 / DIČ: SK2022361649   www.biso.eu / info@biso.eu   Zásilky pro administrativu: Ul. 1. Mája, SK - 947 01 Hurbanovo, Slovensko