autor:
Moderátor
publikováno:
25.3.2024

UV Boosting v ovocných sadoch vo Francúzsku

Pozitívne výsledky pokrokovej technológie

Vďaka meraniam v ovocinárskom družstve vo Francúzsku Vám môžeme priniesť výsledky výskumu využitia technológie UV Boosting v jabloňových sadoch.

Spoločnosť UV Boosting je v súčasnosti svetovým lídrom v oblasti starostlivosti o rastliny pomocou UV žiarenia. Navrhuje a predáva poľnohospodárske zariadenia na stimuláciu prirodzenej obrany rastlín pomocou UV-C zábleskov. Táto metóda je efektívnym spôsobom, ako lepšie chrániť plodiny technikou šetrnou k životnému prostrediu. UV-C záblesky posilňujú obranné mechanizmy rastlín proti chorobám a stresom z abiotických ekologických faktorov, ako napríklad sucho, nedostatok vlahy, či jarné mrazy.

Vzhľadom na stále silnejšie regulačné obmedzenia na používanie pesticídov, táto technológia znižuje závislosť pestovateľov na chemických prípravkoch tým, že im umožňuje znížiť vstupy o 25 až 80 % v závislosti od rôznych faktorov a pomáha výrazne znížiť napadnutie rastlín hubovými chorobami, a to v priemere až o 50 %.

S cieľom rozšíriť svoj sortiment vyvinula spoločnosť UV Boosting zariadenie využiteľné pri pestovaní rôznych trávnych zmesí a jahôd. Aktuálne spoločnosť rozširuje svoj sortiment aj o zariadenie využiteľné v ovocných sadoch, z ktorého prvé jednotky budú nasadené do prevádzky v roku 2024.

V rámci príprav na uvedenie nového produktu na trh určeného pre ovocné sady boli v spolupráci s ovocinárskych družstvom vo Francúzsku vykonané testy technológie UV Boosting na jabloňových stromoch za účelom skúmania vplyvu technológie na výskyt chrastavitosti. Tieto pokusy preukázali účinnosť technológie pri redukcii chrastavitosti, u ktorej došlo k zníženiu výskytu v priemere o 60 % na sledovaných plochách so zachovaním pôvodných výnosov a kvality plodov. Tieto mimoriadne sľubné výsledky vykonané na jabloňových stromoch podporili vývoj nového zariadenia s názvom Helios Verger.

Popis celej technológie a množstvo informácií nájdete v našom článku na:
https://www.biso.eu/vsechny-clanky/pokrokova-technologia-uv-boosting/


Máte zájem o cenovou nabídku stroj UV Boosting? Neváhejte nás kontaktovat!

Václav Štursa ml.
kontaktní telefon: +420 606 183 360
email: vaclav.stursa@biso.eu


Zaujímavé produkty v našej ponuke od spoločnosti UV Boosting:


 

Stroj na ochranu viniča pomocou UV-C žiarenia HELIOS TM-1R 
Viac informácií o tomto produkte nájdete na odkaze...

Pokračovanie tu.


 

Stroj na ochranu viniča pomocou UV-C žiarenia HELIOS TM-2R
Viac informácií o tomto produkte nájdete na odkaze...

Pokračovanie tu.

 

Video 


 


 


 

 

<< zpět

 

více článků zde
BISO Česká republika BISO Schrattenecker, odštěpný závod   Čebín 444, 664 23 Čebín, Czech republic IČ: 06500277 / DIČ: CZ684283486   www.biso.eu / info@biso.eu   Zásilky pro administrativu: Sedlec 338, 691 21 Sedlec u Mikulova, Česká republika
BISO Slovenská republika BISO Schrattenecker, s.r.o.   Horná 70/13, 974 01 Banská Bystrica, Slovakia IČ: 36747343 / DIČ: SK2022361649   www.biso.eu / info@biso.eu   Zásilky pro administrativu: Ul. 1. Mája, SK - 947 01 Hurbanovo, Slovensko