autor:
vomela
publikováno:
25.11.2019

Výroba prémiových rosičou CIMA

Špecializovaný výrobca zo srdca Talianska

V dňoch 17. - 18.10.2019 sme navštívili výrobný závod talianskeho výrobcu rosičov CIMA (číta sa ČIMA), kde sme si prezreli výrobné postupy moderných pneumatických rosičov s technológiou LOW VOLUME. Firma CIMA bola založená v roku 1974 a nachádza sa v malebnom prostredí, vo vinárskej oblasti severného Talianska v provincii Pavia v Montu Beccaria, ktorá je známa kvalitou svojich viníc a vína.

Ich snahou bolo vyvinúť inovatívnu technológiu na ochranu rastlín a životného prostredia. Pre osobité potreby talianskych vinohradníkov na zvyšovanie kvality ochrany rastlín (viniča) ekonomicky úspornejším spôsobom bola vyvinutá technológia LOW VOLUME* . Reakcia európskeho trhu bola okamžitá, najmä vo Francúzsku, čo umožnilo prísť do styku s odlišnými situáciami a technikami ako u domácich pestovateľov. To malo za následok individuálny prístup ku každému zákazníkovi. Flexibilita pri navrhovaní kvalitných výrobkov prispôsobených potrebám koncového zákazníka umožnila spoločnosti CIMA vytvárať úspešné riešenia, dokonca aj pri ošetrovaní plodín, ktoré sa líšia od vínnej révy. Na začiatku 80. rokov podnikla spoločnosť CIMA prvé kroky mimo európskeho trhu.

Najprv začala vyvážať do južnej Afriky, kde bola inovatívna technológia privítaná veľmi priaznivo. Potom prichádzali požiadavky aj z nových území a nasledovali trhy v USA, Austrálii a na Novom Zélande.

Vstup na zahraničné trhy umožnil rozšírenie znalosti o rôznych podmienkach a plodinách. Vďaka špecializácii a výmene informácií s klientmi v danej oblasti, ako aj získavaniu skúseností počas experimentov a terénnych testov sú pracovníci vývoja vždy schopní vyvinúť ten správny produkt podľa potrieb každého klienta.

V roku 2000 CIMA vložila významné investície do výstavby nového sídla spoločnosti a výrobnej haly, kde boli zavedené najmodernejšie výrobné technológie a technologické postupy. Každá mechanická časť rosičov CIMA sa vyrába vo vnútri výrobného závodu, aby bol zabezpečený nepretržitý reťazec dodávky dielov do výroby s označením Made in Italy, na čo sú právom hrdí. Vďaka tomu sú do dnešného dňa schopní vyrobiť akýkoľvek náhradný diel na stroj, ktorý opustil ich výrobný závod.

V poslednom desaťročí expandovala CIMA do krajín ako India, Keňa a Egypt, vďaka čomu predstavuje vývoz až 85% predaja nových rosičov či už ide o ťahané, alebo nesené stroje.

*LOW VOLUME – nízkoobjemové, pričom nízkym objemom sa nerozumie malý objem nádrží, ale technológia rosenia s malými kvapkami s lepším pokrytím zelenej plochy a plodov vo viniciach, sadoch atď.

Spoločnosť CIMA teda už 45 rokov vyrába rosiče a rozprašovače na distribúciu tekutých a práškových prípravkov na ochranu rastlín. Ich modely používajú exkluzívne technické riešenia vyrábané na mieru zákazníka, ktoré sú schopné efektívnejšie ošetriť rastliny vo všetkých typoch prevádzky, pričom sa nezabúda ani na ochranu životného prostredia. Štyridsaťpäťročné skúsenosti a spolupráca s poľnohospodármi z celého sveta im zaručujú pokrytie, ktoré vyhovuje rôznorodým potrebám:

  • vinohradníctva – všetky druhy,
  • ovocinárstva – jablká, broskyne, hrušky, slivky atď...,
  • pestovanie citrusov,
  • tabak,
  • nízke plodiny – jahody, zemiaky, melóny,
  • exotické plodiny – káva, ananás, kakao atď.
Viac o produktoch CIMA nájdete tu: http://navigator.biso.eu/cima/
Autor: Tomáš Bozsóky

 

Video 


 


 


 


 


 

 

<< zpět

 

více článků zde
BISO Česká republika BISO Schrattenecker, odštěpný závod   Čebín 444, 664 23 Čebín, Czech republic IČ: 06500277 / DIČ: CZ684283486   www.biso.eu / info@biso.eu   Zásilky pro administrativu: Sedlec 338, 691 21 Sedlec u Mikulova, Česká republika
BISO Slovenská republika BISO Schrattenecker, s.r.o.   Horná 70/13, 974 01 Banská Bystrica, Slovakia IČ: 36747343 / DIČ: SK2022361649   www.biso.eu / info@biso.eu   Zásilky pro administrativu: Ul. 1. Mája, SK - 947 01 Hurbanovo, Slovensko